Makové bábovky z rýžové mouky a mandlí

Pár slov o receptu

Tento recept je skvělý jako zdravá forma bezlepkového mlsání, která potěší každou návštěvu. Pro pečení jsem využila malé bábovkové formičky, pokud je nemáte, můžete upéct bábovku i v klasické formě.. Pro přípravu si na několik hodin nebo přes noc namočte mandle. Poté sloupněte hnědou slupičku. Jestli nechcete čekat, tak mandle vhoďte na 2 minuty do vroucí vody. Nechte vychladnout a sloupněte slupku. Dále je tu možnost, že si u nás objednáte rovnou mandle loupané. :-) Ale i tak doporučuji mandle lehce namočit, ať trochu změknou. Mandle vysušte a rozmixujte na drť.

Co je tam dobrého?

Mandle obsahují antioxidanty, hořčík, vitamín E a spousty dalších prospěšných vitamínů. Jsou bohaté na živiny a proteiny. 

Rýžová mouka skvělá varianta k bezlepkovému pečení. Podporuje snižování krevního tlaku a cholesterolu. U nás seženete jak rýžovou pernerku  nebo rýžovou mouku od Natural Jihlava.

Mák obsahuje kyselinu olejovou, která stejně jako rýžová mouka snižuje krevní tlak a cholesterol. Mák má navíc blahodárné účinky na nehty, vlasy a zuby.

Ingredience na makové bábovky z rýžové mouky a mandlí

Rozemleté mandle 120 g
Rýžová mouka 200 g
Prášek do pečita 2 lžičky
Sůl 1 špetka
Mák 3 lžíce
vajíčka 3
Kokosový olej 90 g
kůra z celého bio citronu  
mléko (může být i rostlinné) 200 ml
med 100 g

 

Ingredience na polevu

Moučkový cukr 100 g
citronová šťáva 3-4 lžíce
Kůra z citronu  

 

Postup 

Předehřejte troubu na 180°C . Vymažte formičky a vysypte je strouhaným kokosem. Ve větší míse smíchejte všechny suché přísady, tedy mandle (které jsme oblanširovaly a rozmixovali dle přípravy), dále rýžovou mouku, prášek do pečiva, sůl a mák.Vše promíchejte.

V druhé míse smíchejte zbytek surovin – vajíčka, kokosový olej, kůru z citronu, citronovou
šťávu, mléko a med. Rozmíchejte metlou.

Tekutou směs vlijte k suché a vše důkladně promíchejte. Směs vlijte do připravených formiček a pečte dozlatova přibližně 35-45 minut. Hotové bábovičky ozdobte polevou a citronovou kůrou.

Fotogalerie

Sledujte nás na Instagramu