Malinový chia džem do 5 minut

CHia_obr_blog

Malinový džem z chia semínek je skvělá alternativa ke klasickým džemům plných rafinovaného cukru. Jeho velkou výhodou je, že se nevaří! Uchová si tak všechny vitamíny a jeho příprava zabere pouhých 5 minut! Skvěle se hodí ke zmrzlině, jogurtu, na chleba a nebo jen tak. Je hříšně dobrý a zdravý!

 Tajnou ingrediencí tohoto zdravého džemu jsou chia semínka. Ne nadarmo jsou označovány za dnešní superpotravinu! Tělu dodávají spoustu energie a živin pro jeho správné fungování. 

Chia semínka se perfektně hodí na výrobu “raw” džemů (= džemů bez vaření), protože umí nasáknout až 10x více vody než samy váží. Díky tomu vytvoří perfektní želatinovou konzistenci. 

Sušené datle skvěle nahradí rafinovaný cukr a džem zdravě osladí. Musíme říct, že chutná o dost lépe než ten kupovaný! Mňam!

 

Na nevařený džem s malinami a chia semínky:

Postup:

  • Do mixéru nalijte vodu, přidejte nasekané datle a mixujte, dokud vám nevznikne datlová kaše. S výkonným mixérem to nebude trvat déle než 30 - 60 vteřin.
  • Přidejte zbytek ingrediencí a mixujte na co nejnižší výkon. Máte rádi džem s kousky ovoce? Vypněte mixér za malou chviličku! 
  • Hotovou směs nechte odpočinout na cca 30 min v ledničce. Chia semínka mezitím džem krásně zahustí.

 

Pokud malinový džem nesníte dřív, vydrží bez problému až 5 dní v lednici. V mrazáku ho pak můžete nechat celý měsíc

Nemáte mixér? Nevadí! Ovoce stačí jen rozmačkat vidličkou, smíchat s chia semínky a vodou. Místo datlí pak použijte datlový sirup nebo med.

Nebojte se tekuté konzistence. Chia semínka opravdu skvěle absorbují vodu a rychle se promění v husté želé. Zkuste si malinový džem vyrobit doma a přesvědčíte se sami! 

 

Sledujte nás na Instagramu