Bircher müsli - zdravá snídaně do 5 minut!

Ibisek_blog_recept

Nelekejte se cizího názvu. Bircher müsli je super zdravá snídaně, která vám nezabere ani 5 minut. A někdy ani to ne! Rovnou si ho připravte ve větším množství a mějte každé ráno bez práce. Nezní to snad jako sen všech uspěchaných maminek? Ano! Milují ho dospělí i děti!

Bircher müsli je ve skutečnosti jednoduchá ovesná kaše přes noc. Jmenuje se po úspěšném švýcarském lékaři, který ji ordinoval svým pacientům spolu s čerstvým ovocem a oříšky. Není divu, že tahle zdraví prospěšná snídaně zažila pořádný boom! Rychlá, výborná a plná energie!

Jak na to?

Příprava je úplně snadná. Ovesné vločky, semínka a ořechy namočíte přes noc v bílém jogurtu s nastrouhaným jablíčkem. Pokud máte kaše radši řidší, přikápňete trochu mléka. Sypká směs se tak parádně uleží a uvolní ze sebe ještě více živin. Kaši dosladíte podle chuti. Skvěle chutná s medem, vanilkovým cukrem nebo obojím!

Největší výhoda je, že si müsli večer nachystáte a ráno můžete jíst. Úplně bez práce! Dokonce si ho můžete připravit i na týden dopředu. Máme vyzkoušeno, že se nezkazí. Jednoduše navýšíte poměr ingrediencí a kaši necháte v lednici. Ráno si snídani dozdobte čerstvým sezónním či sušeným ovocem a… Dobrou chuť! 

Recept na 4 porce:

Postup není vůbec náročný. Vločky, semínka a ořechy smíchejte s bílým jogurtem. Zakápněte trochou mléka, přistrouhejte jablko a oslaďte podle chuti. Hotovo! Kaši nechte přes noc uležet v lednici (nejlépe v uzavřené dózičce) a ráno si bez výčitek pospěte o trochu déle!

Děti i maminky tuhle kaši zbožňují. Vychutnejte si ji s jahodami, malinami nebo třeba s rybízem! Pochmurné ráno vám určitě zpříjemní i jablíčko, hruška nebo švestky podušené se skořicí! 

S jakým ovocem chutná nejlépe vám?

Sledujte nás na Instagramu