4 přírodní afrodiziaka, o kterých jste možná neslyšeli

jahody-v-cokoladeJídlo a sex k našemu životu neodmyslitelně patří. Víte, že některé potraviny v nás mohou vyvolat větší touhu, pocit přitažlivosti a dokonce i zlepšit výkonnost

Představujeme Vám 4 potraviny, které se řadí mezi přírodní afrodiziaka. Některé můžete zakoupit na našem eshopu.

Jahody

Určitě jste slyšeli, že jahody pomáhají bělit zuby, ale víte, že se také řadí mezi přírodní afrodiziaka?

Antioxidanty, mangan, zinek, vitamín C a mnoho dalších nám pomáhá zvyšovat sexuální touhu, zlepšuje vylučování pohlavních hormonů, snižují stres a dodávají energii. Zinek skrytý v malých zrníčkách zvyšuje sexuální aktivitu a pomáhá dosáhnout orgasmu, mangan podporuje funkci mozku a říká se mu „sexuální životabudič“ a vitamín C nám dodá nejen energii, ale je dokázáno, že zvyšuje sexuální aktivitu a působí protistresově.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou trochu zvláštní afrodiziakum – nezvyšují přímo sexuální touhu, ale zvyšují fyziologickou reakci organismu, zlepšují mužskou potenci a sexuální reakci u žen. Dále obsahují omega 3 mastné kyseliny, řadu vitamínů a v těle působí protizánětlivě. Zlepšují stav pokožky a vlasů, podporují správnou funkci mozku a zmírňují úzkost. Pokud  do svého jídelníčku chcete zařadit další potraviny, které mají afrodiziakální účinky, prosím, čtěte dál.

Celer

V posledních letech velice oblíbená potravina je nejen výborným zpestřením našich jídelníčků, ale řadí se mezi potraviny, díky kterým se budeme cítit atraktivnější. A jak je to možné? Řapíkatý celer prokrvuje pohlavní orgány, vyvolává sexuální touhu a vzrušení. Říká se, že působí i na ženy a pomáhá se uvolnit.

Nevíte jak zařadit celer do Vašeho jídelníčku? Zkuste třeba celerové placičky, celerové pyré či pečený celer jako výbornou přílohu k masu.

 

Hořká čokoláda

Bohužel zklameme konzumenty mléčné čokolády, afrodiziakální účinky se týkají kvalitní hořké čokolády, která obsahuje fenyletylamin, který navozuje pocit zamilovanosti.  Hořká čokoláda obsahuje antioxidanty a kofein, díky nímž se budete cítit povzbuzeni a zvýší se Vám libido. Pokud doma nemáte tabulku čokolády, koukněte na naši nabídku oříšků v hořké čokoládě, určitě se pochutnáte, třeba brusinky v hořké čokoládě.

Sledujte nás na Instagramu