Sezam loupaný - 400g
Detailní popis produktu
Loupaný sezam přichází bez vnější slupky, díky čemuž má krémovější chuť a světle zlatavou barvu. Semínka z Indie se hodí všude tam, kde by tmavší slupka neloupaného sezamu rušila – ať jde o světlé pečivo, jemné pasty nebo dezerty.
Jak sezam použít
- Tahini pasta: semínka opražte nasucho na pánvi dozlatova, nechte vychladnout a rozmixujte tyčovým mixérem nebo ve food processoru na hladkou pastu. Přidejte kapku olivového oleje pro lepší konzistenci.
- Domácí chalva: upraženou sezamovou pastu smíchejte s medem a oblíbenými oříšky (mandle, pistácie, lískové ořechy). Hmotu tvarujte do kuliček nebo rozválejte na plech, nakrájejte na kostičky a nechte ztuhnout v lednici.
- Pečivo a chléb: vsypte suroviny do těsta nebo posypte bochník těsně před vložením do trouby.
- Saláty a mísy: opražená semínka přihoďte do zelených salátů, buddha bowlů nebo k restované zelenině.
Složení: loupaná semena sezamu. Balení 400 g.
| Energetická hodnota | 2640 kJ / 631 kcal |
|---|---|
| Tuky | 61,2 g |
| - z toho nasycené mastné kyseliny | 9,1 g |
| Sacharidy | 11,7 g |
| - z toho cukry | 0,5 g |
| Vláknina | 11,6 g |
| Bílkoviny | 20,5 g |
| Sůl | 0 g |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Semínka |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.25 kg |
| EAN: | 8594015340418 |
| Složení: | Loupaná semena sezamu |
| Země původu: | Indie |
| Způsob skladování: | Skladujte v teplotě do 20°C, relativní vlhkost do 70% |
| Sezamová semena (sezam) a výrobky nich: | ANO |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Představujeme Vám sortiment ořechů, semínek, sušeného ovoce a dalších dobrot. Přejeme dobrou chuť. Váš JAKOB, s.r.o., Podhorská 1236/48 Jablonec nad Nisou.
S oříšky a jinými dobrotami obchodujeme od roku 1995, kdy jsme z Bolívie dovezli para ořechy. Po několika dovozech para ořechů z Bolívie jsme objednali kontejner pistácií. Bohužel jsme netušili, že nejsou pražené a tak jsme se museli naučit ořechy pražit sami. Následovaly peripetie s vyvíjením vhodného způsobu pražení, vymýšleli jsme jak ořechy nejlépe solit, jak dlouho a na kolik stupňů pražit, jakým způsobem nechat ořechy chladit a tak dále.
Časem jsme v naší pražírně pražili i další ořechy. Některé fritovali, některé pražili pouze horkým vzduchem. Pro pekárny a potravinové výroby vyrábíme a dodáváme různě hrubé drtě, plátky, kostky, moučky hlavně z ořechů, ale také některého sušeného ovoce (ovocné pasty nebo kostky). Pokud máte vlastní výrobu, kontaktujte našeho velkoobchodního specialistu: Jan Kadlčík, tel. 603 727 335, kadlcik@jakob.cz .
V současnosti je u nás na www.orechy-seminka.cz možné koupit kromě našeho zboží také produkty jiných výrobců, základní sortiment zdravé výživy, mouky, vločky, müsli, kaše, čaje a kávu, sirupy a další dobroty pro tu nejlepší snídani na světě.
